شما اینجا هستید: خانه / صرفاً جهت اطلاع / لطفا کمی مرد باشید
لطفا کمی مرد باشید

لطفا کمی مرد باشید

این بار اگر زن زیبارویی را دیدید ..

هوس را زنده به گور كنید ..

و خدا را شكر كنید برای خلق این زیبایی ..

زیر باران اگر دختری را سوار كردید ..

جای شماره به او امنیت بدهید …

او را به مقصد مورد نظرش برسانید …

نه به مقصد مورد نظرتان ..

هنگام ورود به هر مكانی ..

با لبخند بگویید: اول شما .
در تاكسی خودتان را به در بچسبانید نه به او ..

بگذارید زن ایرانی وقتی مرد ایرانی را در كوچه خلوت می بیند احساس امنیت كند نه ترس ..

بیایید فارغ از جنسیت ، كمی مرد باشید …

درباره محمد

عاشق فناوری ام و طراحی سایت میکنم، از بدقولی بیزارم و خوش قلب و ساده هستم ، همه چیز رو واسه همه میخوام و حسود نیستم ، از آدمهای تازه به دوران رسیده و نمک نشناس متنفرم ! تنهایی رو ترجیح میدم به اینکه با کسایی باشم که سوهان روحم هستند ، برای خودم زندگی میکنم و حرف مردم به هیچ عنوان برام مهم نیست ، راحت نه میگم و تعارفی نیستم ! مسافرت و عکاسی و شب نشینی رو دوست دارم ...

127 دیدگاه ها

 1. Daghighan hamintoreh. Movafegha.omidvaram Vaziyat too in.keshvar jahan sevomi ham yek rozi behtar besheh. Mamnoonam.

  • سلام به شما خواستم بگم که با نظر شما و تموم هم نظرای شما مخالفم .دلیل این مخالفتمم بخاطره اینکه که من مرد هستم . باید بهتون بگم که اگر دختری با چهره زیبا و لباسه زیبا توی خیابونا نباشه همه مردای دنیا سرشون تو کارو زندگی خودشونه . اگر طاووس دم باز نکنه و قشنگی خودشو به رخ نکشه هیچ کسی ارزوی دیدنشو یا گرفتنو بردن تو قفس اونو نمیکنه .قریضه شهوت خدا دادی هست و نمیشه ازش جلوگیری کرد در زمان خودش شروع به تلاطم میکنه و اگر محرکه کم باشه کم تر خودشو نمود میده درون مردها .پس حالا چه میخای قبول کنی چه قبول نکنی !مقصر اصلی این موضوع خوده دختر ها هستن …

   • سلام به جواد برادر عزیز.حرف شما کاملا اشتباهه بر فرض مثال اگه تو یه دختر باهمون شکل و شمایلی که میگی رو دیدی به جای اینکه 4چشم دیگه کرایه کنی و باچشات که هیچ فکتم از کجا تا کجا باز کنی و نگاش کنی میتونی روتو برگردونی و نگا نکنی تو که میدونی اون جور دخترا دختر نیستن شیطانن که میخوان جوونای مردم رو از را به در کنن.

    سخنی از کوروش کبیر:روزی از کوروش کبیر پرسیدند : چرا زنان شهر تو بی حجاب هستند؟
    کورش کبیر اینگونه پاسخ داد: حجاب زنان ما چشم های پاک مردانمان هستند!

   • اینی که شما میگی برای (مردها) نسیت….. فقط برای (نر ) هاست… ظاهرا شما هم فقط نر هستید نه مرد …. منظور از زیبایی اون زیبایی خدادادی هم هست… نمیشه بخاطر خوی نر بودن شما و امثال شما، زنان در پستو ها پنهان بشن… طرز فکر شما مثل زمان جاهلیت اعراب هست. شما خودتون مادر دارید، خواهر دارید ممکنه در آینده دختر هم داشته باشی، پس خیلی بهتون فشار میاذ که خوی نرینگیتونو پنهان کنید، شایدم پنهان نمی کنید!. کسی که مرد باشه هرگز به این دید کثیف به زنان و دختران نگاه نمیکنه و حامی اونها میشه و در حد توانش سعی میکنه که کمکشون کنه تا موجودات نر و پستی مثل شمارو ازشون دورکنه… به فرض که اگر موجب این مشکلات رو خود دخترا می دونید، مهم اینه که جایی که بدی هست، شما خوب باشید و بتونید خودتونو از گناه دور کنید در غیر این صورت هنری نکردید …. زنان مملکت ما همیشه و در تمام طول تاریخ لیاقت و توانایی های خودشونو ثابت کردن و این جور نظرات و پرخاشگریها بیشتر جنبه حرس و حسادت داره… خواهش میکنم از مسئول سایت که این جواب رو بذارن توی سایتشون.

    • ناشناس ازطرز جوابت معلومه دختری !!!!اولا باید بگم توسخت در اشتباهی..من نمیگم زنان باید در پستوها پنهان شن نه..ولی “””لیـــــاقت””” زن بودنشون روحفظ کنن کافیه..لــــیاقت اسم “””مادر””” که فردا خواهند شد روحفظ کنن کافیه..بعدش طرز فکر خودت مربوط به عصر جاهلیه…بینم توباچادر وحجابی که منزلت زن بودنتو حفظ کنه بیای بیرون کسی بهت بادیدکثیف نگاه میکنه؟؟؟نه…پس اشکال از شماهاست..
     یه سوال دیگه…توک میگی جایی ک بدی هست خوب باش..این ینی چی؟؟؟؟؟دختر کم مونده تنشولخت کنه اومده بیرون خب من چطور خوب باشم..؟؟؟اون دختر اگه خونواده داشته باشه خونوادش جلوشو میگیره…نه اینکه من بیرون جلوی خودمو بگیرم..واینم بگم دختری که ارزش واحترام فاطمه(س)روبدونه هیچ وقت این طور تانمیکنه..
     حالا اگه غیر اینه بهم بگووو!!!
     التماس دعا.

     • من یه دختر چادری ام با وجود حجابم وقتی توی خیابون راه میرم سرم رو که بگیرم بالا هزارتا چشم رو میبینم که زوم شدن روم حالا به نظر شما این یعنی چی ؟!!! من قبول دارم که خیلی از دخترا با لباس ها و ارایش های بدی میان توی خیابون اونا حقشونه به قولی مروارید اگه از صدف بیرون باشه دست ها به طرفش دراز میشه اما همین مرد هایی که شما میگید چشم منم که با چادر و پوشش کامل میرم بیرون هم در میارن . پس نه میتونیم بگیم تمام تقصیر برای مردهاست و نه اینکه فقط زن ها مقصرن

     • آقا سهیل ، من هیچ ادعایی برای مسلمون بودن ندارم و از طرفی مسلمونی در جامعه ما خیلی وقته که مرده و فقط اسمی از اون باقی مونده که اون هم فقط برای توجیه اشتباهات و در جاهایی که به نفعمون باشه ازش استفاده می کنیم، هر جا که بخوایم خودی نشون بدیم یا شیادی پیشه کنیم میگیم که باید راه علی (ع) یا راه فاطمه (س) را در پیش بگیریم، آیا واقعا در تمام قسمتهای زندگیمون از اللگو هایی چون علی (ع) و فاطمه (س) بهره میبریم؟!… مسلمونی هم فقط به حجاب نیست، ثانیا که حجاب تنها به چادر نیست… مشکل شما اینه که بااینکه خیلی ادعای مسلمونی میکنی ولی تنها از روی ظاهر افراد قضاوت میکنی.. بله بین افراد چادری هم دیدم که مورد آزار و اذیت قرار گرفتن و بسیار هم دختران خوب و با تقوایی بودن ولی باز هم افراد مریضو هوسبازی به اونها ظلم کردن… و از طرفی هم باز در بین افراد چادری که شما اون رو نشون پاک دامنی می دونی، دخترانی رو دیدم که بسیار هرزگی میکردن… ولی دخترانی رو هم دیدم که ظاهرا از دید افرادی مثل شما بیحجاب بودن (چادر نداشتن) اما به قدری باطنی زیبا داشتن که در ذهن کوچک بسیاری از افراد نمیگنجه…. بله هم در بین دختران و هم در بین پسران افراد بیمار و روانی هم وجود دارن. آقا جواد در نظرشون گفته بودن ” اگر دختری زیبا با لباسی زیبا توی خیابونا نباشه همه مردا سرشون به کار خودشون بود” خب این یعنی چی؟! منم موافق لباس پوشیدن ناهنجار و بد در جامعه نیستم و خوم هم چنین پوششی ندارم.. ولی موافق چنین لحن صحبتی با زنان هم نیستم… شما و امثال شما همیشه دلیل هرزگی خودتون رو با حمله به پوشش زنان و دختران توجیه میکنید. فقط شما که نیستید افراد بیحجاب رو در خیابونها می بینید، پسران و مردان با دید پاک هم در خیابونا هستن و هیچ مشکلیم براشون پیش نمیاد و من نمیدونم شماها چه فرقی میکنید با اونها که اینقدر کنترل رفتارتون براتون سخته. اگر ذهنی بیمار باشه، حتی اگر دختری هم با چهارتا چادر و روبند هم جلوش ببینه بازم دچار مشکل میشه… توی قرآن هم میگن که شما هم باید چشمتو از نامحرم بپوشونی و این تنها خطاب به زنان نیست. واقعا جای تاسفه که ما زنان و دختران باید پوششمون رو بر اساس ایمان شما مردان انتنخاب کنیم. من با حرف نهال عزیز بسیار بسیار موفقم.

     • اقا سهیل بد بودن جامعه دلیل نمیشه که شماهم بد باشین خیلیها تو همین شرایط خودشونو حفظ میکنن وحجاب برای اقایون هم هست وشما بگین ایا مردهاهم حرمت خودشونو حفظ میکنن حجاب هم فقط حفظ پوشش نیست کنترل نکاه هم هست عفت کلام رعایت کردنم هست. من یه دختر چادری هستم.بزار دنیا پر از کسافت باش اما تو خوب باش .همین

    • هم اونا نرن هم شما شیطان ماده

    • ناشناس حضرت علی به فرزندش در نامه 31 نهج البلاغه در مورد زنان این طور سفلرش میکنه:

     در پرده حجاب نگاهشان دار، تا نامحرمان را ننگرند، زیرا که سخت گیرى در پوشش، عامل سلامت و استوارى آنان است، بیرون رفتن زنان بدتر از آن نیست که افراد غیر صالح را در میانشان آورى، و اگر بتوانى بگونه اى زندگى کنى که غیر تو را نشناسند چنین کن.
     http://www.aviny.com/nahj/nameh/page2.aspx

     اگه میشه بگین حضرت علی را در گدوم گروه بندی خودتون قرار میدید؟

     • من هیچ ادعایی ندارم و تا جاییکه حضرت علی را شناختم ایشان بسیار انسان والایی بودن و برای من هم قابل احترامن. حضرت علی رو با ساده زیستی، انسانیت، مردم داری، احترام به حقوق دیگران، پاکی ذهن و دید و زیبایی ذهن و عدالت و … شناختم. بسیاری از سخنان ارزشمند ایشان مربوط به جامعه جاهل و وحشی آن زمان بود و بسیاری از سخنان نیز برای این زمان صادق اند. شما که اینقدر ادعا دارید آیا واقعا در تمام مراحل زندگیتون ایشون رو الگوی خودتون قرار می دید؟ یا فقط هرجا که به نفعتون باشه از سخنانشون استفاده می کنید.. جامعه الان و زنان این دوره در تمام دنیا این طرز فکر رو که زنان در خانه بمانند و در جامعه حضور نداشته باشند رو نمی پسنده. در زمان کوروش بزرگ زنان هم حق کار کردن داشتن و تمام شان و منزلت زن رو هم حفظ میکردند. در جامعه از احترام و حقوق خاصی برخوردار بودند و به قول نهال حجاب زنانشون چشمان پاک مردانشان بود…. .

     • به ناشناس
      من آخوند نیستم حتی ریش نمیذارم خلاصه مثل بقیه…
      به عواطف خانمی شما احترام میذارم اما چند سوال وپاسخ لازم دیدیم:
      1-فرمودید:بسیاری از سخنان ارزشمند ایشان مربوط به جامعه جاهل و وحشی آن زمان بود و بسیاری از سخنان نیز برای این زمان صادق اند.
      ج:چه ویژگی باعث شده مردم زمان حضرت علی را وحشی بدونید وخودتون را !!! ومردم این زمان را عاقل؟چه رفتاری را وحشی میدونید؟
      2-شما که اینقدر ادعا دارید آیا واقعا در تمام مراحل زندگیتون ایشون رو الگوی خودتون قرار می دید؟ یا فقط هرجا که به نفعتون باشه از سخنانشون استفاده می کنید.
      ج:غریزه من ایجاب میکنه که شما را لخت ببینم والی …. اما میبینی که جمله حضرت علی را الگو کردم! آیا نمونه های دیگری از زندیگم را بگم؟
      3-جامعه الان و زنان این دوره در تمام دنیا این طرز فکر رو که زنان در خانه بمانند و در جامعه حضور نداشته باشند رو نمی پسنده.
      ج: آیا جامعه و زنان آن زمان می پسندیدند که در خانه بمانند؟دلیل دارید؟
      آیا میدانید چرا این جمله را حضرت علی گفته؟چون در بین زنان آن زمان هم مثل شما زیاد بودند ومثل شما فکر می کردند.اگر نبودند،که نمی گفت!

      4-در زمان کوروش بزرگ زنان هم حق کار کردن داشتن و تمام شان و منزلت زن رو هم حفظ میکردند. در جامعه از احترام و حقوق خاصی برخوردار بودند و به قول نهال حجاب زنانشون چشمان پاک مردانشان بود….
      ج:زنان همیشه حق کار کردن داشتند!!ربطی نداره به موضوع.
      احترام زنان هم جای خود،از جمله این که بهشت زیر پای مادران است!وهزاران سفارش دیگر .کسی بی احترامی نکرده به زن!
      اماچرا چرا چرا چشمان مردانشان پاک بوده؟ مگر آنها غریزه نداشتند؟آیا شما همه رسوم زمان کورش را الگوی خود قرار میدی؟
      واقعا پاسخ بدید چه رسمی باعث شده چشمان مردان اون زمان پاک باشه؟!

     • دوست عزیز سلام،
      مشکل اکثر ما آدمها اینه که فقط میخونیم و تکرار میکنیم بدون اینکه کمی فکر کنیم و تحلیل کنیم ، بفهمیم و بعد تبلیغ کنیم .
      اگه به فرمایشات امیر (ع) دقت کنیم میبینیم که اشاره به پوشش چشمان خود زنان و حفظ آنان از نگاه کردن به مردان نامحرم است که البته این اشاره مرد و زن ندارد و خدای علی (ع) هم به مردان و هم به زنان فرموده که نسبت به تعامل و ارتباطات خود با نامحرمان مواظبت داشته باشند .
      به نظر من چه زن و چه مرد هرگاه خواست به نامحرمی نظر کند کافیست طرف مقابل را خواهر یا برادر خود بپندارد در این صورت هیچ عمل خلافی از کسی سر نخواهد زد . بیاییم قدری بیشتر فکر کنیم و عمل نماییم . یادمان نرود یک ساعت فکر کردن بی دلیل از هفتاد سال عبادت برتر شمرده نشده .

   • In tojihi barayare kasif bodan va azadi o havasrani mard hast..agr gharize o shahvat o khili chizia khodadadiye va nemoshe kontorolesh krd ,pas balanesbate aghayon mohtaram ke mikhonand ,shoma mishe befrmayied fargh mard ba hayvanat tuye dashtane ghraaez dar chi hast?

   • دوست عزیز بدیهی هست که خداوند متعال غرایز زیادی در انسان قرار داده ازطرف دیگه قدرت کنترل اون غرایز رو هم به سبب نعمت عقل واختیار واراده درانسان هم قرار داده اصلا وجه تمایز انسان و حیوان نیز در همین مهم است به این شکل که شما فکر می کنید خدای ناکرده اگر دیگران هم مثل شما فکر کنند دیگه هیچ خانمی (اصلا بحث حجاب رو کار ندارم) نمی تونه در اجتماع باشه چون شاید هرلحظه یکی به قول شماشهوتش در مرحله ای باشه که درتلاطم بنابراین بیایید حقوق دیگران رو با هر طرز فکر یا سلیقه ای که هستند احترام بذاریم هرچند که بعد بعد نفسانی چیز دیگری بخواهد چون انسان هستیم

   • سلام
    اصلا درست نیست که بگی غریزه ی شهوت باید افسار گسیخته باشه اتفاقا نظر آقای رحیمی درست و منطقی است برا مثال اگه تشنه باشی به اندازه ی تشنگی آب می نوشی نه بیشتر اگه بیش از حد نیاز باشه ملال آور میشه پس …
    تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل

   • سلام اقا جواد عزیز .من یک دکتر روانشناسم که به طور نا خواسته این مطالب و تو ایمیلم دیدم .
    من با نظر شما دوست عزیز مفافقم به عنوانه یک دکتر .چون تمامیه دنیای هستی از کنش و یک واکنش تشکیل شده است .و این مطلب رو دختر خانم ها فراموش نکن که همین قریضه جنسی مردها یا به قول اون خانم نر ها …هست که منجرب به اسایش و رفاه و ازدواج دختران میشه .دید ما نباید از موضع جنس خودمون باشه . یعنی من چون مردم و شما ها چون خانم هستید هم دیگرو متهم کنیم اگر واقع بین باشیم و بدونیم که اصل موضوع چی هست عجولانه تصمیم نمیگیریم . مگر در کشور های که پیشرفته محسوب میشوند و فرهنگ مردمانشان چشم سیری یا همان چشم پاکی هست دیگر نشانی از شهوت پرانی نیست ؟باید بگم خدمت شما دوستان هر چه ازادی برای زن ها در جامعه زیاد باشد فساد بیشتری در ان کشور رخ میدهد .نمونه کشور امریکا سالی 1 میلیون نوزاد سقط میشوند و این هم حاصل ازادی بیش از هد دختران ان جامعه است . در امریکا شما به راحتی بعد از ازدواجتان میتوانید چند تا دوست دختر داشته باشید . که این هم همان ازادی هست که دختران دارند و در ایران دیده نمیشود .پس دختر خانم های چادری و مانتویی بدونید که مقصر صد در صد این موضوع خوده شما ها هستید .نمیشه ادمه گرسنه رو ببری دره کبابی بعد بگی تو باید جلوی شکمتو بگیر .یه زره خوبتر فکر کنید لطفا ممنون از همه شما خوبا..

  • بلی منم موافقم باور کنید وقتی بیرون میرم همش پر استرس و ترسم

 2. دقدقه نويسنده متن قابل تحسین است و واقعیت.

  این متن رو باید با فونت درشت بزنن وسط وسط وسط شهر.

 3. در تاکسی خودتان را به در بچسبانید نه به او ..

  بگذارید زن ایرانی وقتی مرد ایرانی را در کوچه خلوت می بیند احساس امنیت کند نه ترس ..
  ………………………………………………….

  واقعا عالی بود ولی اینا به این شرط هست که واقعا مرد ایرونی معرفت وغیرت ایرونی رو داشته باشه

  مرسی

 4. سلام، بازم ممنون به خاطر متن های زیباتون
  بله حق با شماست اما متاسفانه ، متاسفانه این روزا خیلی از مردا بلا نسبت شما، غیرت و مردونگی رو فراموش کردن و دارن به زنانگی خود می پردازند .

 5. خیلی قشنگ و در عین حال بسیار ناراحت کننده و حقیقی

 6. ای کاش این طور می شد . کجا رفت غیرت مردای ایرانی؟!!!!!!!!!

 7. آخیشششششششششش یکی از زبان ما دخترا حرف زد! خدا امواتتو بیامرزه دلم لک زده واسه ی جو غیرت ومردانگی مردای قدیم ایران…….

 8. سلام
  ممنون از این مطلب زیبا و آموزنده ی شما ـ به امید روزی که مردای ایرانی مرد عمل باشن

 9. اواقعا آقا محمد حرف دل ما خانما رو گفتی.مخصوصا کوچه خلوت و وجود یه مرد تو اون کوچه.باید برگشت…………

 10. بهتره زنان ايراني يه كم عفت داشته باشند. ساپورت نپوشند تا كسي بهشون زل نزنه. با عطر و ادكلن دوش نگيرند تا كسي بهشون نچسبه. يه كم شعور لباس پوشيدن داشته باشن تا كسي بهشون تجاوز نكنه. مثل آدم راه برن تا كسي دنبالشون راه نيوفته. همه فسادهاي اخلاقي از زن بي بند وبار شروع ميشه.
  قبول داري؟؟؟؟؟؟؟؟

  • بهتر نیست به جای اینکه همیشه به خانم ها بگیم یکم روی نگاه خودمون کار کنیم و به چشمان خودمون یاد بدیم حجاب داشته باشه ؟

   • بي انصافيه مرداي خيلي مرد هم كم نيستن همون طوري كه خانم هاي …………هم زيادن يه كمي انصافه خوبه

   • محمد دیگه توهم زیاد شورشودر نیار یه مطلب گذاشتیااا……خب زنا اگه معنی زن بودنو بفهمن مث آدم میان توخیابونا دیگ…

   • آقا محمد
    منم بانظرشما کاملا موافقم.چون مردهابایدیادبگیرن چطوراحساسات خودشونو کنترل کنندوسریع دنبال هوس نرن وبه خانواده پایبندباشند.این یعنی حجاب برای مرد.واقعا خداروشکرمیکنم هنوز مردهایی مثل آقای رحیمی بااین طرز فکرقشنگ پیدامیشه.ازتون متشکرم.

   • الان شما دقیقا همینجوری آقا محمد یا اینم واسه مخ زدنه. شهوت انسان و حیوان نمیشناسه پس بخاطر شهوترانی آقایون خانما عشوشونو کم کنن بهتره. هر چند زنان شهوتران خیلی خطرناکتر از مردان

  • سلام دوست عزیز
   ببینید شاید لباس تاثیر داشته باشه. ولی تکلیف این مردایی که به محجبه ها و دخترای ساده پوش هم رحم نمیکنن چیه؟ نکنه بازم مقصر دختراست و نباید اصلا از خونه خارج شن که شما به گناه نیفتین؟

  • shour lebas poshidan dashte bashan k kasi beheshon tajavoz nakone? nangggg bar shoma!!!! in mardi nist in namardie..nemidonam b chi eteqad dari vali age b qoran motaqed bashi tooye sooreye noor aval gofte shode :MARDAN az negahe b namahram beparhizid bad gofte shode k zanan poshesh dashte bashan

  • آقا یا خانم محترم تنها، چی دارییییییی میگی اخه؟
   پس مرد ها انقدر پست هستن چون یکی لباس مناسب(البته به نظر شما) تنش نیست بیان تجاوز کنن دیگه؟؟؟
   یه ذره فکر کن بعد حرف بزن اخه. یعنی مردها انقدر بدبختن؟ همین شماها هستید که با این طرز فکر مملکت رو دارید به ورطه نابودی میکشونید.

   • بیشین بینیم بااااااااااا….دختر تنشو داره میفروشه این میگه باید ب همچین دختری بیان تجاوزکنن؟؟؟؟چششم درآرن کمه…تجاوز که جای خود دارد..فقط محمد جون من پستا روبذار تا ببینن.

    • آقا سهیل اولا که درست صحبت کن من خانم متاهلی هستم که شاید پسرم هم سن شما باشه.
     دوما من تیپ و قیافه جدید دخترای امروزی رو تایید نمیکنم به هیچ عنوااان. اگر تو مملکت ازادی بود که خوب عیبی نداشت اما حالا که نیست دخترا باید کمی رعایت کنن. اما حرف من اینه که بابا اخه اگر مردها چارچوب اخلاقی شون همیشه روشن باشه هیچوقت دنبال این دخترها نمیرن ضمن اینکه این خانومها هم ضایع میشن.

     • سلام
      شما آزادی رو در بی حجابی می بینی عزیزم ؟
      فک نمیکنی میان این و آن تفاوت بسیار باشه؟
      البته این یه واقعیته که تا خانوما چراغ سبز نشون ندن کسی جرات نداره بگه بالا چشمشون ابروست
      اما در پاسخ به سهیل باید گفت اگه حجاب رو برا خانوما واجب کردن برا آقایون هم حجاب نگاه رو گذاشتن پس تو نگاه نکن خوب میدونین که نگاه با دیدن خیییییلی فرق داره .
      نه اینکه به خودت مجوز بدی

  • Khatab be tanha.mn be shakhse movafeghe bibandobari nistam.ama chera ma enghdar bayad sathibnegah konm ,farghe ye mard mosalman ba ye mard kafr chiye ke age hardoye onha ye zane oryano bebinand baraye mosalman khili ajibe vali aksare mardayie ke kafaran hata besh nega ham,nemikonan..mn,salha Dar gharb zendegi mikonm chera inja vaghti zani jelf bazi Dar miyare ya Tu khiabon oryan mikone,,,baraye aksare mardaye inja adi hast,,vaghye ye bar az yekishon porsidam goft ina bi arzeshan,,moshkel sazan ,onvaght ye marde mosalman enghad nabyad dark dashte bashe ke zane fased hata arzeshe nega krdano ru ham nadre

 11. امیدوارم همچین اتفاقی بیفته که زن ایرانی بتونه احساس امنیت کنه وقتی توی یه ماشین یه کوچه یه محل با یه مرد غریبه ایرانی باشه نه اینکه احساس ترس کنه احساس ناامنی داشته باشه – قدیما توی هر محله ای پسرا و مرداشون به دخترا و زنهای محل مثل ناموسشون نگاه میکردن غیرت داشتن الان متاسفانه توی آپارتمانها هم کلی ترس وجود داره

 12. هزار آفرین برغیرتت…
  ای کاش این غیرت در بین تمام مردان ایرانی تقویت شود… ان شاءالله

 13. مطلب جالبی بود.اما بنظر من،توی روابط انسانی(هر رابطه ای،چ فردی،چ رابطه دو نفر باهم و چه روابط اجتماعی) همیشه باید هر دو طرف رابطه مراعات حال طرف مقابل و سایر افراد اجتماع رو بکنند و این فقط وقتی اتفاق میفته ک کمی انصاف داشته باشیم و خودمون رو حداقل برای چند لحظه بجای طرف مقابل بگذاریم.با آرزوی پیشرفت ایران و بالا رفتن سطح فرهنگ ایرانی.

 14. خیلی عالی می شد اگه تمام داداشی های گلمون و همه مردای با صفا اینجوری بودن
  علاوه بر اینکه احساس امنیت داشتیم اعتماد به هم دیگه زیاد می شد

 15. عالی بود موفق باشید.

 16. دمت گرم ولی کو گوش شنوا
  توصیه میکنم مستند ظهورو ببینین میفهمین چرا جوانان دست ب این کار میزنم هرکی خواست ایمیلشو بفرسته برام تا براش بفرستم تا ببینه جهان ب چ صورت میخوان درش بیارن تازه غربی ها هم این مستند رو ساختن

 17. سلام.محمدآقا.دوستان.خداواسلام چی گفته؟۱.به زنان و دختران بگو باحجاب و با حیا و با عفت باشن ۲. به مردا بگو چشماشونو درویش کنن.میبینین قرآن گفته اول زنا. وقتی دختره با انواع آرایش و عطر و لباس های آنچنانی و اینچنانی توی بازار ولوه ازپسرجوان چه انتظاری داری؟ خلاصه وظیفه هردوشونه. اول حیا بعد غیرت . به امید این روز.همگی سلامت باشین.

 18. کوروش کبیر دستور داد برای ساختمان قصر پله هایی بسازند که ارتفاع هر پله بیشتر از 10سانتی متر نباشد.ملازمان از وی پرسیدند چرا در حالی که میتواند پله های کمتر و با ارتفاع کمی بلندتر بسازد این همه پله با این ارتفاع کم میسازد؟
  کوروش گفت: زنان دربار ما از این پله ها عبور خواهند کرد.در شان زن ایرانی نیست پایش را بیشتر از یک وجب بالا برد…

  اگر کوروش مرد بود نمیدونم مردای این دوره زمونه چی هستن!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟

 19. زن و مرد نداره، همه باید هم عفت داشته باشیم هم حیا، زن با عفت لایق مرد با غیرته، اگه زنامون دارن بی عفتی می کنن شاید به این خاطر که مردامون غیرت رو بوسیدن گذاشتن کنار… یا بر عکس، به امید اینکه همه به ارزش وجودی خودمون پی ببریم

 20. بسیار آموزنده بود

 21. واقعاَ متاثر شدم .مرد هم مرداي قديم

 22. سلام عالي بود اما واقعاَ زن هم زنهاي قديم

 23. عالی بود کاش هرچه زودتر مرد شدن رو جنسیت نر به دست بیاره

 24. با سلام و خسته نباشید
  مطلبتان درست و عالی ولی در کنار خواسته لطفا کمی مرد باشید کاش تیتری هم بود ( خواهرم شماهم با عفت وباحجاب باشید) تا کلمه مرد بودن به هوس انگیز شدن تعقییر نکند…خدا را شکر از زیبایی که خداوند نزد بندگانش گذاشته ولی بانوان هم باید بدونن با عفت یا بی عفتی,, مردی و نامردی رو رقم میزنن…
  به امید روزی که جامعه ای صمیمی و پاک داشته باشیم

  • واست متاسفم که دیدگاهت اینه که عفت زن مردی میاره. پس مردها حتما انقدر بی اعتقاد و بی چارچوب هستن که اگر زنی عفت داشته باشه بهش تجاوز نکنن ولی اگر زنی بی عفت بود حالا بری بهش تجاوز کنیییی؟؟؟؟
   البته معلومه سوادت در این حده با نوشتن اون (تعققیرت معلومه)

 25. سلام
  من يه دختر باپوشش مناسبم
  خداروشكر مشكل كمتري دارم ولي مشكلات واسه منم پيش مياد…
  در كنار پوشش مناسب خانوما، نگاه آقايون هم بايد اصلاح بشه….
  ولي واقعا بياين فارغ از جنسيتمون متنو با دقت بيشتري بخونيم
  اگه مرد واقعا مرد باشه ومواظب نگاهش باشه بعضي خانوما كه با آرايش ميان بيرون ديگه ميدونن نگاه خريدارانه اي دنبالشون نيست….پس شايد اونا هم كم كم دست بردارن….
  به اميد روزي كه هم آقايون و هم خانوما….انسان باشن وفقط به انسانيت همديگه نگاه كنن
  و جامعه مون پراز پاكي باشه….
  ممنون از مدير سايت…معمولا بهتون سر ميزنم ولي اولين باره نظر گذاشتم…..
  چون واقعا نگاه و دغدغه تون واسم ارزشمنده…به اميد موفقيت

 26. محمدجان عکسی که گذاشتی گوشه ای از درد یک جامعه هستش…جامعه ای که تربیت فرزند به شکل نادرستی انجام میشه…اینها پسر هستند با بی غیرتی وبالعکس در بسیاری از مکانها هم دخترانی می بینیم که خارج از گود غیرت هستن فقط نوعشون فرق می کنه…
  شرمنده حرف زیاد و فضای مانور کم

 27. واقعا عالی بود….ای کاش میشد!
  اما ب نظر من بعضی از دخترا هم مقصرن..چون ب پسرا جرئت تجاوز دادن
  بهرحال مرسی

 28. سلام متن خیلی قشنگی بود با دوستانی که گفتن خواهرای گلمون هم باید مراعات کنن موافقم. یه پسر چشماشو به کجا بدوزه که تحریک نشه زمینو نگاه کنی ساپورتاشون که 10 سانت از کفششون فاصله داره جلوی چشمه جلو رو نگاه کنی لباسای تنگ و چسبان جلوی چشمه بالارو هم نگاه کنیم میوفتیم تو چاله. بخدا اگه خواهرامون فقط یه کم مراعات کنن ریشه این آقا پسرای چشم چرون خشکیده میشه متاسفانه دخترا زمینه گناه و چشم چرونی رو برای پسر شش هفت ساله فراهم میکنن تا وقتی که بزرگ شد حرفه ای بشه. بی انصاف هم نیستم پسرا هم دنبال موقعیت هستن که خودشونو ارضا کنن ولی چرا باید یه دختر پاک ایرانی زمینه گناه یه پسر رو فراهم کنه و تو گناهش شریک بشه. خواهرامون مراعات کنن انشاا… پسرا هم سر به راه بشن.الهی آمین

  • ببخشیدا با عرض شرمندگی اینجور که شما صحبت میکنی ادم به جای پسر یاد حیوون با غریزه غیر قابل کنترل می افته. خودت گفتی دیگهههه

 29. سلام
  متن زیبا و آموزنده ای بود,دوستان فرق نداره مقصر کیه,همه ما مقصریم,بالاخره باید از یک جا شروع کنبم.بیاین همه باهم غیرت داشته باشیم,با هم راحت و دوست باشیم تا همه احساس امنیت کنند.همه ما ناموس داریم,فکر کنیم اونا هم ناموس ما هستن.به امید روزی که دیگه از این مشکلات نداشته باشیم.

 30. مر30 مثل همیشه عالی like u
  تو ایران این قضیه 50 , 50 . پنجاه درصد دخترا مقصر هستند که بد لباس میپوشن و پسر های بی غیرت رو تحریک میکنند پسرای بی غیرتی که که مثل دیدبان های زمان جنگ جهانی روزشونو با دید زن میگذرونند بیچاره اون پنجاه درصد دیگه که به اتیش این ادم ها میسوزن !!!!!!!!!!!!!!
  سرتو پایین بنداز وقتی یک بد حجاب یا بد لباس دیدی اون وقت تازه میفهمی چقدر شخصیت بزرگی داری .
  کسی که با لباس تحریک امیز میخواهد جلوه کن داره نگاه اطرافیانش رو گدایی میکنه . اگر خیلی دوست داری به چشم بیای با رفتارت این کارو انجام بده نه با ظاهر فریبنده !!!!!!!!!!!!!!

 31. tu in mamlekat age mard didi salame manam behesh beresun.good luck.

 32. آقای رحیمی شما فکر نمیکنید خود خانم ها امنیت رو میتونن برا خودشون فراهم کنن.
  آقایون وقتی می بینن خانم خودش میل داره میرن سراغش
  تا نباشد از جانب معشوق کششی کوشش عاشق بیچاره به جایی نرسد
  خانم ها اغلب مقصر امنیت خودشون هستن…

 33. سلام ، متشکرم عالی نوشتید به امید روزی که زن در جامعه ما به عنوان یک انسان با اراده ای مستقل پذیرفته شود و نه صرفاً به عنوان وسیله ای برای …

 34. با سلام و خسته نباشد
  متن زیبایی بود این بحث نگاه کردن از نظر من دوطرفه است
  هم باید دختر خودش رو کنترل کنه هم پسردختر با پوشش
  خوبش پسر هم بانگاه غیرتیش
  یاد حرف آقا امیرالمومنین افتاده که می فرمایند آنچه برای
  خود نمی پسندی برای دیگران هم مپسند
  طرف به ناموس خودش غیرت داره اما به ناموس یکی دیگه چشم داره
  به امید روزی که همه حریم خودشون رو بشناسند
  یا علی مدد

 35. سلام
  ممنون از شما آقا محمد…اما به نظرم این بار کامنت هایی ک دوستان گذاشتن جالب تر از مطلبتون بود!
  ما توجامعه روابط متقابل داریم یعنی هر دو نفری نسبت ب هم حقوقی دارن هم مردا باید چشم پوشی کنن هم خانما باید زمینه چشم چرونی مردا رو فراهم نکنن یعنی عفت داشته باشن.اگه حرف قرآنو قبول دارین که همون حرف خداست اونجا هم اول ب مردا گفته شده ک غض بصر(چشم پوشی) کنن و بعد ب خانما گفته که عفت داشته باشن و زینتاشونو بپوشونن و…(آیات30 و 31 سوره نور). اتفاقا جالبه که امام علی هم توی خطبه 193نهج البلاغه به مردای مومن سفارش به غض بصر کردن. یه کم به قضیه از این منظر هم فکر کنید که خانما “هم” باید رعایت کنن آقا محمد…

 36. با سلام
  من در مورد پوشش زنها بگم
  1 -اندام و برجستگیهای هر زن سر اون زنه یعنی با ن پوشش بد سر بدنش رو فاش می کنه
  2 – اگر زنی پوشش بدی داشته باشه به نظر شما اون زن خیلی بهش حال میده یا مردی که اون زن رو نگاه می کنه
  یقینن اون مرد خیلی بیشتر حال می کنه اون زن با این کارش سرویس مجانی به اون مرد میده + گناهی که پای اون زن میزنن
  3- قدیما دختر آرایش نمی کردند وقتی پسر خواستگاری دختره می رفت یه دختر کاملا معمولی رو پسند می کرد و شب عروسیش دختره که آرایشگاه میرفت یه حوری می شود پسره چون اولش دختر معمولی دیده بود زیبایی زیاد براش مهم نبود اما الان دختره هفت قلم آرایش میکنه مثل حوری میشه پسره تو خیابون میبینه عاشق زیبایی دختره میشه بعد که میرن زیر یک سقف دختره که صبح از خواب پامیشه مرده بجای حوری یه قوری میبینه همون باعث دل زدگی پسره میشه بعد خیانت پسره و بعدشم طلاق
  بهتره زندگی پدر مادرامون رو با زندگی خودمون مقایسه کنیم
  شرمنده که یه جاهایی بی پرده نوشتم گفتم شاید بیشتر تاثیر بزاره

 37. حسین کشاورز محمدی

  محمد جان عاشقتم.

 38. جواب به خانم sami کوروش مرد بود وزنان دربار هم واقعا زن بودند…با حیا و با عفت
  کوروش مرد بود چون ذوالقرنین بود(شبیه پیامبر)
  چه جالب و بدون تحلیل گفتید داستان رو
  کوروش نخواست پای برهنه زنی مشخص بشه و نشد ولی در دوره ما می خوان که زنان و دختران پوشش داشته باشن ولی نمیشه به قول پیغمبر که گفته از نشانه های آخر زمان اینه که زنان پوشیده اند ولی نیستد و موهای دختران مانند کوهان شتر بلند خواهد شد

 39. نیلوفر خانم ننگ بر بی عفتی ننگ بر بی حیایی ننگ بر بی…
  لطفا پای قرآن رو وسط نکشید و کلام خدارو دال بر بی عفتی نگذارید…
  چه اول چه آخر بی عفتی بی عفتیه چشم ناپاک چشم ناپاکه…مرد باشه یا زن
  گرفتاری مردا چشمشون اگه باشه گرفتاری زنا نشون دادن خودشون به بدترین وضع ممکنه(البته دوراز اونایی که خوبن)
  پس ننگ بر کسایی که به فساد می کشن و فاسدن چه مرد چه زن

 40. سلام
  واقعا عالی و خوب می نویسید؛
  خدا توفیقتون بده.

 41. سلام
  فرهنگ جامعه درست میشه وقتی هر فرد از خودش شروع کنه نه اینکه بگه مقصر مردها یا زنها هستند و بلکه بگه من هم شاید مقصرم برای این ناهنجار اجتماعی و باید سعی کنم تا حل این مشکل رو از خودم شروع کنم.

 42. نمیدونم چرا اینجا هرکسی دیگری رو مقصر میکنه نه امر به معروف لازمه نه نهی از منکر بیاید اونقدر معرفت داشته باشیم که خودمون رو اره فقط خودمون رو اصلاح کنیم اگر روزی یک نفر هم اصلاح بشه بلاخره اون امنیت اون مرام اون معرفت که همه دنبالشن خودش میاد بزار صدی یک اونی که میخوایم نباشه اخرش یه فردین مرام پیدا میشه اون یکی رو هدایت کنه.

  • سلام.
   چرا هر وقت نمیتونید حرف بزنید سریع به امر به معروف و نهی از منکر گیر میدید؟؟؟؟؟
   داداش همین امر و نهی که شما از معرفت جداش میکنی خودش خواستار معرفته.
   یاعلی

 43. حميد جان بابا تو ديگه كي هستي گل پسر …..عاشقاي قديمي عاشق سينه چاك بودن .نفس…..

 44. عالی بود ممنون موفق باشید

 45. شما راست میگین ولی عکس این موضوع هم صادقه تا زمانی که خانوما ذلیخا بودنشو ، زیبایی شو ، اندامشو به رخ مردا نکشه و یا یه نگاه معنادار نباشه حرف شما صحیحه

 46. سلام شاید باورتون نشه اما دیروز وقتی داشتم تو خیابون راه میرفتم دو تا دختر تقزیبا هم سن و سال با خودم از جلو میومدن سرمو انداختم پایین تا نگاهم بهشون نیفته وقتی از کنارشون رد میشدم یکیشون گفت نگاش کن چه بیشعوره به اطرافش توجه نمیکنه(البته چون بچه تبریزم ترکی میگفتن اما برا شما من فارسی ترجمه کردم) یه لحظه میخواستم جوابشو بدم اما چیزی نگفتم تو قلبم گفتم بذار خوش باشن. منظورم اینه که خوده دخترا مقصرترن. گفتم مقصرترن چون پسرا هم تقصیر دارن اما نه به اندازه ی دخترا. به امید روزی که جامعه ای پر از عفت و مردانگی داشته باشیم.

 47. سلام محمدعلی دادا باریکلا
  آخرش دوس بداری خودمی
  باریک

 48. نیلوووووووو

  ممنونم خیلی معرکه بود گل پسرای ایرانی منه دختر بااحساساتم تصمیم میگیرم تویی ک مردی و ادعای مردی داری و با عقلت تصمیم میگیری بعقلت گوش کن نذار بازیچه ی هوس بشم….چراک اساستم عقلم را کور میکند

 49. درد بزرگ ما اینه که هر کی از مذهب و اخلاق تعریف خودش رو داره… من مردای متاهل زیادی رو می شناسم که زن و بچه هاشون رو هم نمی بینن و فقط هوا و هوسشون رو بر مبنای اجازه دین می سنجن و اینو حق خودشون می دونن … در صورتی که این برداشت غلطی است از دین و دین رو بی اخلاق تفسیر شخصی می کنن … پس قبل از هر چیزی باید اخلاق رو درست کرد و چهره معصوم دین رو از هر بی اخلاقی و خودکامگی پاک کرد بعد مردم درست می شن…

 50. به مولا آقام علی قسم من تو عمرم با هیچ دختر غریبه ای تماس نداشتم کسی که اینکارارو میکنه من ازش متنفرم راست میگه خوهر و مادرشو به اینو اون بفروشه. آخر همشون مرگه مهم بعد مرگه.

 51. سلام محمد آقا حرفت درست اما یک خانم خودش امنیت خودش را تضمین میکنه با رفتاری که از خودش تو جامعه نشان میده.

 52. سلام
  من ی دخترم
  چادر نمیپوشم
  ولی بد حجابم نیستم
  ولی بارها بارها شده سوار تاکسی که میشم تا تنها میشم یا ی مرده دیگه سوار ماشین شده از ترسم بدون اینکه به مقصدم رسیده باشم وسط راه پیاده میشم
  واقعا این مردا با خودشون فکر کنن این انصافه؟؟؟؟؟؟

 53. با سلام
  متن بسیار زیبا و با محتوایی بود با اجازه در وب با ذکر مشخصات شما می گذارم تا شاید تلنگری برای ما هم باشد

 54. سلام برای منم مستند رو ایمیل کنید منم موافقم که باید هردوطرف حیا کنن من از بچگی چادری بودم اصلا هم تاحالا مزاحم نداشتم گاهیم یه پسری یه چرتی میگه توجه نمیکنم تا حس کنه یه سگه که فقط پارس میکنه و کمترین ارزشی نداره اما موردایی ام هستن که دختره محجبس ولی شماره دوست پسراش ب افق میرسه میخام بگم اون دخترایی که مجبن لی بهشون تجاوز میشه خودشونم ی علامتی دادن یا خودسری کردن ی جا خطرناک تنهایی رفتن دختر باید ترسو باشه حدنگه دار باشه هیچ طوریش نمیشه این نظر منه ولی امیدوارم هیچ وقت نبینم یا نشنوم دختری ک باحجاب باشه و پاک از دوستی های خیابانی موردتجاوز قرار گرفته امیدوارم

 55. تمام نظرات دوستان رو خوندم من یه پسر 25 ساله ایرانیم اکثر آقایون ازحجاب خانم ها گلایه داشتند اما نظر من چیز دیگه ای واون اینکه واقعا من باچشم خودم دیدم که این اشخاص که از هر فرصتی که به دستشون می افتده چه با چشم چه بازبان ویا هرچیز دیگه برای مزاحمت دیگران استفاده میکنم شاید باور نکنید حتی به یه خانم باحجاب کامل پس مشکل باحجاب بودن یا نبودن خانم ها نیست واین تنها بهانه برای توجیه کارخودشونه بلکه مشکل این جاست که به این دسته ازاشخاص اونایی که باید یاد می دادند که همه انسان هایی که اطراف ما زندگی می کنند فارغ از نوع پوشش فکر .عقیده .مذهب ویا هرچیز دیگه دارای حقوق متقابلنند که همه باید به اون احترام گذاشت براساس همین اصل ساده است که اروپا تونسته تمام قله ها علمی وغیره ذالک رو فتح کنه وما…

 56. سلام،
  با احترام به نظر همه باید بگم خدا اگر احساس شهوت تو وجود زن و مرد گذاشته اراده مهارشم داده اون آقایونی که همه تقصیرا رو گردن خانوما میندازن دقیقا همونایی هستن که اگه دستشون به یه زن برسه بی برو برگرد ….چون به عیان دارن میگن نه ارداه ای بر نفس خودشون دارن و نه فرقی با حیوونا والبته اون خانومایی هم که به طرز فجیع میان بیرون حتی بی حجابتر از دخترای اروپایی مطمئن باشن که بقیه رو به آتیش خودشون میسوزونن و همین خانوما وآقایون باعث میشن زندگیای خیلی آدمای محترم بر هم بریزه.بعدشم میایم میگیم چرا فرهنگ ایران اینه؟کاش یکمی به فکر تربیت درست بچه هامون باشیم وقتی داره شخصیتشون شکل میگیره که وقتی بزرگ میشن گناه خودشونو گردن بقیه نندازن و تو کوچه خیابونا دنبال محبت و اظهار وجود نگردن.

 57. بابا تو رو خدا از این حصار جهلی که دور خودمون کشیدیم یه کم بیاییم بیرون
  هی نشینیم دنبال مقصر بگردیم و قضاوتش کنیم و محاکمه اش کنیم . دست آخر هم یه حکم خویش پسندانه براش صادر کنیم ….
  جایی که من دارم زندگی میکنم تقریبا نود درصد آدما ، با حد اقل پوشش بدنی زندگی میکنن. همه جا هم کارو رفت و آمد دارن . ولی هیچکدوم از این رفتارهایی که شما میگین برای زن و مردشونم پیش نمیاد. نه مسلمونن ، نه مذهبی . فقط ببخشینا ، انسانند. حق و حقوق هم رو رعایت میکنن. رعایت حقوق یک انسان . تا زمانی که ما، چه زنهامون چه مردامون نتونیم بفهمیم حق یک انسان چیه و رعایتش کنیم ، به هیچی که نمیرسیم ،هیچ ، تا آخر دنیا تو سر و کله هم میزنیم و دنبال مقصر میگردیم.
  شاد باشید.

  • شما تو کجا زندگی می کنی
   والا با مشخصاتی که دادی کشورهای غربی اینجورین که تا جایی که ما دیدیم حتی پلیسش هم به نیروی زن زیر دستش تجاوز میکنه بابا کارشناسای ما دروغ میگن قبول ولی بی انصاف فیلمایی که خودشون میسازن نشون میدن حتی زن پلیس امنیتشون هم باید به خواسته های بالا دستش جواب بده وگرنه اعدام اخراج و …..اونارو چی میگی
   البته تو بهشتم حتی انسان یه حدی از حجابو داره شما کجایی؟؟؟ جزایر دور افتاده افریقا که باقیمانده نسل انسان های اولیه اند و با هیچ گروه دیگه ای در ارتباط نیستن؟؟؟

 58. بانظر الما موفقم خیلی قشنگ گفت مرسی

 59. حجاب زنان و عفت مردان و درویش کردن چشمها با عنایت به اینکه« شما مقابل دوربین مخفی هستید» معجزه میکنه

 60. سلام. ببینید از لحاظ کارشناسی اگه نگا کنیم شایدم خانواده ها مقصر باشن. وقتی پسر یا دختر از سوی خانواده کم محبتی بهشون میشه باید این محبتو یجوری جبران کنن. بنابراین دست به چنین کارهایی می زنن یکمم خانواده ها رعایت کنن خواهشا

 61. من یه دخترم که توی یه خانواده ی خیلی آزاد بزرگ شدم هیچ وقتم با حجاب کاملا اسلامی بیرون نرفتم همیشه لباس راحت داشتم اما از نظر دیگران چه مذهبی و چه غیرمذهبی همیشه دختر خوبه بودم و یادم نمیاد پسری اذیتم کرده باشه یک دلیل داشت به خاطر اینکه خانوادم بهم یاد داده بودن به عنوان یک دختر غرور و عفاف دخترونه داشته باشم.

 62. به نظر من اگه دختری نخواد پسرا نگاش کنن هیچوقت خودشو به این شکل در نمیارن. به قول یکی از آشناها که میگفت اون اگه این طور پوششی میپوشه بخاطر اینکه نگاه من و امثال من بهش باشه

 63. aval az harchiz slm.bebinin har dokhtari ba har tipi lebasi miad biroon vase shadiye dele khodeshe doost dare ghashang bashe.man bazi jaha didam motasefane dokhtar ke ba tip manto va shal miad biroon ye kami ham az moohash biroone migan jendast. mohajabe miad biroon migan omole.ina be khatere negahe pesara be khodeshoon nist pesara gherat nadarand be ghole shomaha mard nistan be ghole maroof monherafan negah mikonan taghsir dokhtara chiye.dar zemn aslan be shoma rabti nadare ke hezaro ye joor poshte saresh harf dar miyarid vasash va ghezavat mokonid.harjoor lebas mipooshe gonahesh pa khodeshe va kasi ke behesh mige injoor tip bezan.pesara ham bayad shour dashte bashan negah nakonan.masalan khaharet injoori biad biroon maha ham chan joor poshte saresh harf bezanim.na nashod dg khaheshan manteghi fekr konid

 64. mahshad jan har kasi aghayede khodesho dare aghidasham sarfan bekhatere negah kardane pesara be khodeshoon nist.manam hamin tori miam vali ta hala nashode kasi behem chizi bege ya bekhad hiz bazi dar biare.

 65. shoma ha fekratoon monharefe har kasi har joori lebas mipooshe fekr mikonid be khatere negahaye jense mokhallefe.doroste bazi az dokhtare badan donbale jendegariyo in chizan vali yadet bashe 5ta angosht shabihe ham nistan

  • بله ولی سارا خانم ولی پیغمبر گفته کسی که خودش رو شبیه گروهی کنه از همون گروهه و هشدار داده که اگر کسی میگه من شیعه ام ولی مثل ما رفتار نمیکنه از ما نیست چرا یه دختر خوب باید مثل فاحشه ها و رقاصه ها لباس بپوشه بیاد تو کوچه خیابون انگار شب عروسیشه انقد آرایش داره؟ همینطوری محض ثوابه ؟؟؟؟؟

 66. من نظره همه رو خوندم.خلاصه حرف بچه ها به منو شما ربطی نداره که کی چجور چطور لباس میپوشه.من میدونم شما میاید اینجا حرف از حضرت علی و فاطمه میزنید ولی اون بیرون بهش عمل نمیکنید هیچ تازه هزارو یه جور کثافت کاری میکنی.پس خواهشا حرف نزن

 67. ya bekhad hiz baz darbiare cheshmasho az kase da miram

 68. شما پسرا کجا حضرت علی رو الگو قرار دادی که اینجا قرار میدی؟؟

 69. کثافت کاری هاتو کردی سرت خورده به سنگ

 70. azizam onaei ke chador mipooshan va mohajaban vali harzegi mikonano chi migi labob onam vase savabe are??????????????

 71. کاشکی واقعاً همین جور که شما گفتید باشد ممنون از این مطلبی که در سایت تون قرار دادید

 72. تو این مملکت واقعا بی فکری داد می زنه شما اگه بر گردی به 10-15 سال پیش اگه یه اقایی موقع صحبت کردن با خانومی سرشو می نداخت پائین و صحبت می کرد یا اگه خانومی با حجاب کامل میومد بیرون و به کارش می رسید همه به چشم یه ادم امل بهش نگاه می کردن توی فیلمها اسم اینها رو گذاشتن حاجی و حاج خانوم تا تونستن اینها رو مسخره کردن انقدر رسانه های فرهنگی اینها رو تخریب کردن که کسی اگه بخواد به سبک اونها زندگی کنه باید هزار و یک متلک بشنوه حالا که از دست دادن مرام نامه اونها گریبان جامعه رو گرفته به فکر نگاه هرزه اقایون افتادین به فکر نر بودن یا مرد بودن افتادین به فکر این افتادین که خانومها مظلوم هستند و اقا یون گرگ واقعا متاسفم برای خودمون که نه رومی روم هستیم نه زنگی زنگ نه حتی به کارهامون فکر میکنیم فک میکنم بیشتر ملت تو برزخی بین ارمان گرایی اسلامی و بی حیایی یا بهتر بگم برهنگی غربی گیر کردن تکلیفشونم معلوم نیست که کدوم طرفی باشن

 73. تو این مسئله¬ی بیان شده یه مدتی فکر کردم که کدوم طرف قضیه،مقصر هستش؟!!!!!!!هر کدوم از دوستان نظری داشتن؛عده ایی دخترا رو با پوشش و آرایشی نامناسبشون مقصر قلمداد کردن عده ایی از دوستان هم پسرای قند عسل مملکتمون رو مقصر دونستن…ولی این قضیه درست مثل الکلنگ میمونه. اگه بخوایم تعادلش برقرار کنیم باید دو طرفش،هم وزن باشه….به عبارت دیگر این قضیه مثل روابط دو طرفه ریاضیات هستش هم پسرا هم دخترا به یک اندازه تأثیر دارن… پوشش،رفتار و اعتقادات و توقعات دو طرف باید مراعات بشه… پس دو طرف باید مراعات بکنن. ولی دوستان این یه طرف قضیه بود یعنی تعامل صحیح دو گروه.طرف دیگه قضیه که مهمتر و حیاتی تر هستش اینجا به چشم نیومده مثل یه غده اییِ که زیر پوست داره عمل میادش و اگه زود شناسایی نشه و علاجش نکنیم بد سر وا میکنه همونطور که الانشم بد بروز کرده و اونم تهاجم فرهنگی هستش!!!خوب تونستن جوونای ما رو مسموم کنن چه دختر، چه پسر. حیا و عفت و پوشش از دخترامون و غیرت و مسئولیت پذیری رو از پسرامون گرفتن. پدر خونواده شاد و شنگول دیشای ماهواره رو آورد خونه.. گذاشت فرهنگ مسموم غربیا آروم آروم تو خونوادههای ایرانی تزریق بشه… حالا چشم وا کردیم میبینیم تو منجلابیم!! واسه راه حلشم داریم صورت مسئله رو پاک میکنیم….
  قدر خودمون و فرهنگ اصیلمون بدونیم تا دیر نشده…

 74. آفرین !
  البته قبل از شکر ، نگاه عمدی به او را برای خود ممنوع کنید !

 75. حضورم را
  بر صفحه دلت تیک بزن!
  من حاضرم
  حتی در تمام این روزهایی که
  به نظر غایب مى آیم…

  مطالبتون همش عالیه… بهتون تبریک میگم.

 76. سلام.من کاملا اتفاقی این صفحه رو دیدم…مطالب جالبی نوشتید..مخصوصا همین متن زیبا…نظر دوستان رو خوندم.من یک دختر 22 ساله هستم با حجاب معمولی.چادری هم نیستم…با آقا سینا هم موافقم..موضوع احترام به شخصیت دیگرانه و حرمت گذاشتن به وجود افراد…اینکه کسی با پوششی که شاید از نظر ما نامناسبه کنارمون باشه و ما با قصد و نیت دیگه ای بهش نزدیک بشیم یا با نگاهمون آزارش بدیم درست نیست…البته کاملا قبول دارم که میل به جنس مخالف کاملا طبیعیه.غریزه ایه تو وجود همه.اما اینکه به بهانه نوع پوشش افراد چه خوب چه بد از این غریزه به نفع خودمون و به ضرر دیگری استفاده کنیم و بعد اون شخص رو مقصر بدونیم اصلا درست نیست…

ارسال پاسخ به مطلب

Your email address will not be published.فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد *

*

رفتن به بالای صفحه